Mocna i warta uwagi seria kryminalna

Jeśli porusza się temat powieści kryminalnych, to często na myśl przychodzi twórczość autorki serii “Cztery żywioły Saszy Załuskiej“. Katarzyna Bonda to postać znana w świecie literatury a jej książki w Polsce stają się bestsellerami. Wspomniany cykl jest doskonałym pomysłem, żeby się o tym przekonać. “Żywioły Saszy” są dostępne na stronie www.taniaksiazka.pl.

Nie ma lekko po wejściu do świata Saszy

Kiedy zacząłem czytać serię “Hubert Meyer”, bardzo mnie ona zaintrygowała. Było to też moje pierwsze spotkanie z powieściami autorki. Uznałem wtedy, że są one czymś wyróżniającym się na tle innych z tego gatunku. Dlatego też z wielkim zainteresowaniem zacząłem śledzić cykl o Saszy Załuskiej. Tetralogia o tej profilerce również wzbudziła we mnie wiele emocji. Wiedziałem już też, że jeśli Katarzyna Bonda coś napisze, to z chęcią to przeczytam. Mimo to wrócę do tej serii.

Jak to w przypadku kryminałów bywa, ich główne postacie trzeba rzucić w sam środek akcji. Bezczynność i spokojne tempo nie są domeną tego typu literatury. Sasza Załuska nawet wtedy, kiedy planuje odpoczynek i oderwanie się od pracy, raczej nie może na to liczyć. Los stawia na jej drodze kolejne wyzwania a ona, jako osoba niemająca w swoim fachu równych, bierze udział w różnych śledztwach. Wkraczając do jej świata, wchodzi się tam, gdzie czai się mrok a wraz z nim niebezpieczeństwo. Każda powieść gwarantuje wiele wrażeń i mocnych opisów, które wstrząsają. Fabuły powieści skonstruowane są tak, żeby budować napięcie i wzbudzać poczucie zagrożenia. Wpływają sugestywnie na wyobraźnię i świadczy to o tym, że jako powieści kryminalne idealnie spełniają swoją rolę.

Wszystko może się wydarzyć i nic nie jest pewne

Czytając poszczególne części serii, można się często zaskoczyć. Katarzyna Bonda umiejętnie prowadzi swoją bohaterkę przez zawiłe sprawy, które nie jest łatwo wyjaśnić. Sprawia to, że powstaje niepewność i nie można z góry wyciągać żadnych wniosków. Dzięki temu uwaga jest skupiona na czytaniu i ma się ochotę poznać dalsze losy Saszy. Wszystkie części są też luźno ze sobą powiązane, lecz mimo to warto zapoznać się z nimi po kolei. Jeśli lubi się kryminały, a nie zna tej serii to najlepiej nadrobić zaległości.